بیش از 4500 نوع سوسک ( Cockroach ) در جهان وجود دارد و خبر خوب این است که واقعا باید نگران پنج یا شش گونه از این سوسک ها باشید.

تصویری از انواع سوسک ها

فراموش نکنید به ازای هر سوسکی که می ببینید، به احتمال زیاد ده‌ ها و یا حتی صدها مورد در آن حوالی وجود دارد که نمی‌توانید آنها را ببینید !

به هر حال حضور سوسک ها در کنار ما می تواند باعث ترس، ناراحتی، بیماری و موارد آزار دهنده دیگری باشد.

  • همچنین برای شناخت سوسک هایی که بیشتر با آنها سر و کار خواهیم داشت این مطلب را نیز میتوانید بخوانید

سوسک ها درست مثل ما هستند و مثل ما علاقه‌مند به غذا، سرپناه و گرما هستند پس عجیب نیست که میخواهند به خانه های ما بیایند.

متخصصان آموزش دیده ما به طور اصولی و حرفه ای سمپاشی سوسک را انجام داده و راه خروج از خانه را به آنها نشان میدهند.

تقریبا هر کس که در شهر زندگی می کند، دست کم یک بار با معضل هجوم سوسک ها دست و پنجه نرم کرده است.

مخصوصا در شهر بزرگ و پرجمعیتی مثل تهران.به این دلیل که هر جا انسان های بیشتری زندگی کنند،به طبع زباله و پسماند غذایی بیشتری تولید می شود واین پسماند، یکی از نیاز های اساسی این حشرات را تامین می کند.

سوسک‌های آلمانی و آمریکایی، برعکس اسمشان، معروف ترین سوسک های موجود در ایران هستند.

سوسک آمریکایی ( که به سوسک درشت یا فاضلابی هم معروف هستند ) بیشتر در فاضلاب ها، دستشویی، توالت،‌ حمام و سقف های کاذب زندگی می کنند و سوسک های آلمانی ( که با نام سوسک ریز یا کابینتی هم شناخته شده هستند ) اغلب در آشپزخانه ها، کابینت ها، پشت سینک و تمام درزها فعالیت دارند.

چه مدت طول می کشد تا از شر سوسک ها خلاص شوید؟

هیچوقت !

اگر خودتان بدون اطلاعات کافی اقدام به سمپاشی کنید، به هیچ وجه نمیتوانید سوسک ها را ریشه کن کنید.

بسیاری از محصولات و سموم دفع آفات بدون نسخه که صاحبان خانه استفاده می کنند، اغلب در برابر هجوم سوسک ها بی اثر هستند.پ

این آفات بسیار سازگار هستند و حتی ممکن است در برابر برخی از روش های نابودی خانگی نیز مقاوم باشند.

این حشرات موذی از تله‌های سوسک هم گریزان هستند.حتی تخم های آنها به طور طبیعی از بسیاری از حشره کش های بدون نسخه محافظت می شود.بنابراین نتیجه میگیریم که بدون تجهیزات،سموم و مواد مخصوص و دانش ویژه، کنترل و نابودی سوسک ها،غیر ممکن می شود.

حال سوال اینجاست که اگر بطور اصولی پیش برویم و سمپاشی سوسک را به متخصصین این کار بسپاریم،چقدر طول میکشد تا نابود شوند؟

الان دیگر جایی برای نگرانی وجود ندارد!به محض سمپاشی محیط آلوده،سوسک ها مسموم شده و به سرعت از بین می روند.اثر سم حداقل تا 21روز در محیط باقی می ماند و دیگر خیالتان از بابت تخم های سوسک ها هم میتواند راحت باشد.

سوسک ها اغلب در چه جاهایی پنهان می شوند؟

سوسک‌ها مکان‌های تاریک و مرطوب را برای مخفی شدن و زاد و ولد ترجیح می‌دهند و تقریبا میتوان گفت که به نور حساس اند.

آن ها را میتوان در پشت یخچال‌ها،کابینت ها، سینک‌ها و اجاق‌ها و همچنین زیر زهکشی‌های کف و داخل موتورخانه ها پیدا کرد. از آنجایی که سوسک‌ها می‌توانند بدن خود را صاف کنند تا در نواحی باریک قرار بگیرند، ممکن است در زیر تشک‌های لاستیکی، پشت کاغذ دیواری و شکاف‌های دیوار هم لانه سازی کرده کرده باشند.

گفتیم که سوسک ها حشرات شبانه هستند. آنها ترجیح می دهند در تاریکی زندگی کنند.پس شب ها بیشتر در حال فعالیت برای جستجوی غذا هستند.بنابراین این معدود سوسک‌هایی که در روز می‌بینید، بدین معنی ست که احتمالاً به دلیل ازدحام بیش از حد آن‌ها مجبور به بیرون راندن شده‌اند.و این موضوع خبر از آلودگی شدید محیط توسط سوسک ها را می دهد.

پس اگر یکی از آنها را دیده اید،مطمئن باشید که همه ی آنها را ندیده اید و این خانواده موذی،در جاهایی که گفته شد،مخفی شده اند.

چرا باید بعد از مشاهده اولین سوسک به سرعت اقدام به سمپاشی سوسک کنیم؟

سوسک ها عاشق زندگی در شب هستند و تغدیه و حرکت در تاریکی را ترجیح میدهند.این بدین معنی ست که اگر شما در طول روز متوجه وجود سوسک شدید،مطمئن باشید که هزاران سوسک دیگر در آنجا زندگی میکنند و منزلتان دچار آلودگی شدید شده است و تنها چاره سمپاشی سوسک می باشد.

این حشرات در قسمت های مختلف خانه میتوانند پنهان شوند،سریعا تخم ریزی کنند و از آنجایی که سرعت تولید مثل بالایی دارند،به سرعت تکثیر می شوند و تمام منزل را در بر میگیرند.

سمپاشی سوسک ها اولویت اول پس از رویت آنها می باشد زیرا نادیده گرفتن سوسک ها بی خطر نیست و اگر در معرض مدفوع سوسک یا اعضای بدن سوسک های مرده قرار بگیریم برایمان زیان بار است و حتی ممکن است باعث آسم و ایجاد آلرژی و مسمومیت شوند.

سوسک ها چقدر میتوانند خطرناک باشند؟

زباله های ایجاد شده توسط پوست و اجزای بدن سوسک، اجساد مرده و فضولات و مدفوع سوسک ها می تواند باعث مسمومیت غذایی، بوجود آمدن علائم آلرژی یا تشدید آن شود.به خصوص در کودکان و افراد حساس این علائم با شدت بیشتری نمایان می شود.

سوسک ها می توانند انتقال دهنده ی انواع باکتری ها از جمله سالمونلا از یک منبع غذایی  به منبعی دیگر باشند.

مانند اغلب حشرات، سوسک ها هم در هر جایی که زندگی میکنند،مدفوع میکنند و وجود این فضولات در انبار ها یا سطوح آشپزخانه و ظروف مواد غذایی که بسته بندی مناسبی نداشته اند موجب می شود تا تمام باکتری هایی که سوسک مصرف کرده به انسان سرایت کند و باعث بوجود آمدن آلرژی و حملات آسم شود.

سوسک ها در طول زندگی خود می توانند 120 تا 320 تخم تولید کنند و این بدین معنی یت که سرعت تکثیر بالایی دارند..

پس نتیجه میگیریم اگر این به این حشره اجازه ی تکثیر و زندگی در منزلمان را بدهیم،باید منتظر عواقب خطرناکش هم باشیم.

باتوجه به اینکه سوسک ها یکی از متداول ترین آفات شهری هستند،در عین حال شامل سرسخت ترینها هم میشوند.اما با بکارگیری سم های مخصوص سمپاشی سوسک،دیگر سرسختی معنایی ندارد.

چگونه میتوانم مانع ورود سوسک به منزلم بشوم؟

سوسک ها می توانند خانه شما را خراب کنند. سوسک ها معمولا تعداد زیادی از انواع میکروب های بیماری زا را در دستگاه گوارش و همچنین بال، شاخک‌ و پرزهای پای خود حمل می کنند و می توانند منجر به گسترش بیماری های زیادی شوند.بنابراین در صورت ورودشان به منزل باید اقدامات اولیه ای را انجام داده و برای برنده شدن در جنگ با این حشرات، نکاتی را رعایت کنید.بعضی از سوسک ها از بیرون وارد خانه شما می شوند و در جاهای مناسب شروع به تخم ریزی و تکثیر میکنند در حالی که برخی دیگر به طور تصادفی وارد خانه می شوند.

بطور کلی برای جلوگیری از هر نوع ورود سوسک ها به خانه باید راه های هجوم آنها را بدانید:

این حشرات خانه خراب کن میتوانند از طریق درز ها و شکاف ها،لوله های فاضلاب و تخلیه،دریچه ها وارد منزل شوند‌.حتی خود ما میتوانیم آنها را با کیسه های مواد غذایی،کیف و سبد،جعبه ها،و… وارد محیط زندگیمان کنیم.

پس از ورود سوسک ها،آنها با وجود غذا،آب،گرما و مکان های مناسب لانه سازی،در تمام طول سال زنده میمانند و فعالیت میکنند.

نابود کردن سوسک ها در یک منزل، نیاز به تلاش ترکیبی از سوی مشتری و متخصصان کنترل آفات دارد.

علاوه بر سمپاشی سوسک ، بهتر است نظافت محیط بطور مستمر رعایت شود.ظروف کثیف بلافاصله شسته شود،باقی مانده غذا روی میز نباشد و در ظرف در بسته قرار بگیرد،نقص در لوله کشی ها رفع شود،نشتی های احتمالی برطرف شود،شکاف و ترک های سقف و دیوارها ترمیم شود و زباله ها روزانه خارج شوند.

نشانه‌های وجود سوسک

اجساد: در صورت آلودگی منزل، سوسک‌های مرده را میتوان در سراسر خانه پیدا کرد.

مدفوع سوسک: فضولات سوسک ها در مدت زمان هجوم آنها به منزل قابل مشاهده است.

سوسک های ریز مدفوعی شبیه تفاله قهوه یا فلفل سیاه تولید می کنند، در حالی که سوسک های بزرگتر فضولات استوانه ای شکل را دفع می کنند. مقدار مدفوع اغلب نشانگر مدت آلودگی است. در صورت آلودگی جدی، ممکن است فضولات بوی قوی روغنی یا کپک زده از خود تولید کنند.

تخم های سوسک:گاهی اوغات تخم های بیضی شکلی در مکان های مخفی مانند پشت مبلمان،فضای بین کتاب ها،درز کابینت ها و جاهای مشابه دیگر،قابل مشاهده است.

اگر در خانه، محیط کار و… با یکی از انواع سوسک مواجه شدید، نگران نباشید.  با شرکت سمپاشی معجزه تماس بگیرید تا پس از مشاوره رایگان، برای سمپاشی و ریشه کنی این موجود انزجار آور، متخصصین شرکت ما در اسرع وقت هماهنگی های لازم را با شما انجام دهند.

روش سمپاشی سوسک با توجه به نوع سوسک(فاضلابی یا کابینتی)متفاوته.

سمپاشی سوسک فاضلابی (درشت):

سم مایع

باید تمام چاه ها(آشپزخانه،سرویس بهداشتی،پشت بام و…)بطور اصولی سمپاشی شود و حداقل دو ساعت آبی درون چاه ها ریخته نشود.

سمپاشی سوسک کابینتی (ریز):

1-پودر خوراکی  2-سم مایع

پودر خوراکی:معمولا این روش برای زمانی هستش که مشتری امکان ترک محل رو نداره.پودر خوراکی بطور تخصصی در مسیر حرکت سوسک ها ریخته میشه و اونها با تغذیه از این پودر از بین میرن.

سم مایع:تمام سطوحی که در معرض آلودگی هستن بطور کامل سمپاشی میشن.اثر سم تا مدت ها روی سطوح باقی میمونه و تخم های سوسکها رو هم نابود میکنه.

هزینه سماشی سوسک، بسته به نوع سمپاشی،مکان مورد نظر،متراژ محل و میزان آلودگی متفاوت هستش.برای اطلاع دقیق از قیمت میتونید با تماس به شماره های بالا و انتهای صفحه،مشاوره رایگان دریافت کنید.

در سمپاشی مایع،سوسک ها بلافاصله بعد از تماس با سم از بین میرن و در روش سمپاشی با پودر،سوسک ها بعد از تغذیه از پودرها،نابود میشن.